lietuviuzodynas.lt

Anglų lietuvių žodynas

Vertėjas
Terminų žodynas
Sinonimų žodynas
Frazeologizmų žodynas

Apie Anglų Lietuvių žodyną

Visiškai nesvarbu, kokia forma turimas bei naudojamas žodynas yra nepamainomas daiktas keliones mėgstantiems žmonėms. Nesvarbu kokios gilios jūsų žinios, svetimoje šalyje visada išgirsite žodžių, kurių nežinojote. Pirmuoju žodynu šiandien yra laikoma XVI amžiuje Konstantino Sirvydo knyga, kurioje taip pat buvo galima buvo rasti ir vertimus iš lenkų bei lotynų kalbų. Per paskutinius šimtmečius kalbos keitėsi gana ženkliai, tad nenuostabu, jog ir žodynai buvo nuolat atnaujinami. Šiandien jau nieko nebestebina žodynai turistams, kurie puikiai telpa kišenėje ir pateikia bene populiariausias frazes, kurių galėtų prireikti svetimoje šalyje.

Ši kalba yra Germanų kalbų atšaka ir priklauso Indoeuropiečių šeimai. Kaip pagrindinę, ją naudoja JAV, Didžioji Britanija, Kanada, Australija, Airija. Maždaug 375 milijonai žmonių ją naudoja, kaip pagrindinę. Tai yra dažniausiai pasaulyje studijuojame užsienio kalba, kuria galima susikalbėti visuose šešiuose žemynuose. Šiuolaikinis anglų žodynas atsirado nuo 1500m. Birtai lengvai skolinasi žodžius iš kitų kalbų ir tuo pačiu sugalvoja daug naujų žodžių, tam kad atspindėti technologinę pažangą.

Tačiau šiandien žmonės vis dažniau knygas iškeičia į kompaktiškus mobiliuosius įrenginius, tad nenuostabu, kad ir žodynams atsiranda vis daugiau pamainų. Anksčiau tai buvo tiesiog programėlės, skirtos nešiojamiems ir stacionariems kompiuteriams, tuo tarpu dabar vis labiau populiarėja žodžių ieškojimas internete. Atsiradus galimybei prie interneto prisijungti esant praktiškai bet kurioje pasaulio vietoje, tokie žodynai tapo nepamainomais pagalbininkais išmaniųjų telefonų savininkams. Pakanka savo naršyklės paieškos laukelyje įrašyti tokius raktinius žodžius, ir nustebsite kokia pasirinkimo laisvė jums bus pasiūlyta. Vienuose bus siūlomas versti pavienius žodžius, o kituose netgi yra galimybė išversti visą tekstą vienu kartu. Turizmas tokiomis sąlygomis turėtų klestėti, nes kalbos barjero nebelieka praktiškai jokioje šalyje.

Kalbant apie populiariausius, vertėtų išskirti Oksfordo žodyną, pradėtą leisti 1884 metais, nors pildytas jis buvo dar 1857 metais. Įdomu tai, kad jis vis pasipildo naujadarais, kuriuos sugalvoja paaugliai ar interneto vartotojai. Nesenai į žodyną buvo įrašyti paaiškinimai tokių žodžių kaip LOL, OMG, ROFL ir dar daug kitų. Taigi, galima sakyti, kad naujus žodžius galvoja ne tik kalbininkai, bet ir mes patys. Nieko nuostabaus, kad Gineso rekordų knygoje jis su daugiau nei 600.00 žodžių paaiškinimais įrašytas kaip didžiausias pasaulyje.